۱۸۸۴

به گزارش گیل خبر، میثم مظفر شب گذشته در مراسم رونمایی از ۵۰ دستگاه خودروی تویوتا کمری هیبریدی با بیان اینکه در سال جاری سازمان تاکسیرانی اقدام جدیدی را در راستای به کارگیری تکنولوژی های جدید و هیبریدی در تاکسی ها کرده است گفت: بر همین اساس روند ورود خودروهای هیبریدی و یورو۵ به ناوگان تاکسیرانی آغاز شد و شاهد ایجاد تحولی بزرگ در این بخش بوده ایم.

او با بیان اینکه اینبار نسل جدیدی از خودروهای هیبریدی وارد ناوگان تاکسیرانی می شود گفت: خودروهای هیبریدی نقش زیادی در کاهش آلودگی هوا دارند به گونه ای که آلایندگی ۶۶ تاکسی یورو۵ برابر با یک خودروی پیکان فرسوده است. مدیر عامل سازمان تاکسیرانی پایتخت با بیان اینکه بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته طی سه سال آینده ۱۰ هزار تاکسی هیبریدی وارد ناوگان می شود گفت: این پنجاه خودروی کمری هیبریدی توسط شرکت پاکرو تاکسی (پاکرو سبز قشم) وارد شده اند و بر اساس برنامه ریزی ها ۲۵۰۰ دستگاه دیگر نیز توسط این شرکت وارد ناوگان حمل و نقل می شوند. امیدواریم با کمک دولت، مجلس و شورای شهر ورود تاکسی های هیبریدی و دارای استاندارد یورو۵ سرعت بیشتری بگیرد.

همچنین طاهری مدیر عامل شرکت پاکروتاکسی نیز در سخنانی با بیان اینکه این شرکت در نظر دارد پس از اتمام ورود ۲۵۰۰ تاکسی هیبریدی و دارای استاندارد یورو۵ نسبت به ورود موتورسیکلت هیبریدی در ایران نیز اقدام کند، گفت: ما در خارج از ایران در زمینه حمل و نقل جاده ای فعالیت کرده و تجربیات خوبی داشته ایم و به خاطر کمک به همشهریان در راستای کاهش آلودگی هوا بر آن شدیم که نسل جدید خودروهای هیبریدی را وارد ناوگان حمل و نقل عمومی کنیم.

او با اشاره به کمک دولت های دیگر به توسعه حمل و نقل پاک در کشورهایشان گفت: امیدواریم دولت ایران نیز یارانه و سوبسید لازم را بدهد. او با اشاره به امتیازات تردد خودروهای هیبریدی در سطح شهر گفت: این خودروها مصرف سوخت ترکیبی شان ۵٫۷ لیتر در صد کیلومتر است و می توان بیش از هزار کیلومتر پیمایش با یک باک بنزین داشت. همچنین تردد آزاد در محدوده طرح ترافیک خواهند داشت.